Jakou plochu natřu z jedné lahvičky barvy?

Při nákupu barev na tvoření se často ptáte, kolik toho vlastně s jednou lahvičkou natřete. U klasických barev se uvádí, že z 1 kg barvy natřeme 6-10 metrů čtverečních. U našich barev na textil a akrylových univerzálních barev je spotřeba podobná, liší se však s ohledem na nasákavost materiálu použité technice apod.

Pokud jde o batikovací barvy, máme v nabídce dvě varianty balení. První obsahuje 13 g prášku po smíchání s 250 ml vody nabatikujete tří až čtyři trička. Druhá varianta je balení s 5 g prášku, do kterého se přidá 100 ml vody. S tímto balením lze nabatikovat jedno až dvě trička.

Pro lepší představu jsme pro vás připravili obrázek, na kterém se můžete podívat, kolik plochy jsme natřeli jednou 40g lahvičkou barvy na světlý textil. K natírání jsme použili bavlněnou látku, tedy materiál, na který se maluje nejčastěji. S jednou lahvičkou si tak můžete ozdobit například tričko, tašku nebo polštářek.

jakou plochu natřete 2

Z jedné lahvičky 40g barvy na textil natřete plochu velkou zhruba desetinu čtverečního metru. Někdy to může být o něco méně nebo více. Záleží na nasákavosti materiálu.

 

Doufáme, že vám tento článek pomohl udělat si představu o vydatnosti našich barev.

Pokud máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Budeme rádi, když s našimi barvami vytvoříte originální a krásné výrobky!